Práca software testera: Aké sú výhody zamestnania IT testera v msg life Slovakia?

Ak ťa baví programovanie v Java, ovládaš nemčinu alebo angličtinu a chceš pracovať v poprednej IT spoločnosti na zaujímavých projektoch, v zamestnaní softvérového testera si nielenže dobre zarobíš, ale môžeš získať i mnoho výhod. V tomto článku ti predstavíme benefity práce IT testera v našej spoločnosti.

Software tester je nenahraditeľnou súčasťou každého tímu vývojárov. Zodpovedá totiž za bezproblémové fungovanie a bezpečnosť softvérových produktov, aplikácií či webových stránok. Jeho úlohou je nájsť, zaznamenať a riešiť chyby a nedostatky v systéme s cieľom zabezpečiť klientom bezpečnú a bezchybnú používateľskú skúsenosť. A hoci to tak na prvý pohľad nemusí vyzerať, testerom sa môže stať skutočne každý.

Pracovná pozícia softvér tester si na juniorských pozíciách vyžaduje len základné technické zručnosti a jazykové znalosti. K zamestnaniu testera IT potrebuješ skúsenosti s programovaním aspoň v jednom programovacom jazyku ako Java, Python či C#, znalosti SQL a XML, ovládanie nemeckého alebo anglického jazyka na pokročilej úrovni a dobré komunikačné schopnosti i analytické myslenie.

Samozrejme, koľko zarobíš ako it tester závisí od tvojich zručností a skúseností, no ak v IT zamestnaniach len začínaš, práca na pozícii špecialista IT testera je skvelým spôsobom, ako naštartovať svoju kariéru v IT. Seniorské pozície na druhej strane ponúkajú mimoriadne atraktívne finančné ohodnotenie. Výška platu IT testera sa totiž môže vyšplhať až na 2 500 €, čo už je skutočne slušný zárobok.

Benefity práce softvér testera u nás

So zamestnaním testera IT v msg life Slovakia získaš nielen zaujímavé finančné ohodnotenie a príležitosť na kariérny rast, ale aj množstvo firemných benefitov. Našim zamestnancom ponúkame viac ako 70 výhod, medzi ktoré patria:

  • flexibilný pracovný čas,
  • dovolenka nad rámec zákona,
  • školenia, workshopy a odborné kurzy,
  • firemná posilňovňa, wellness a masáže,
  • teambuildingy a večierky,
  • oddychová zóna.

 

Kolegyňa v msg life Slovakia práve absolvuje ISTQB kurz
V msg life Slovakia ponúkame bezplatné získanie ISTQB certifikátu.

Medzinárodná ISTQB certifikácia ti ako IT testerovi otvorí dvere

Pýtaš sa, ako získať ISTQB certifikát? Okrem benefitov určených všetkým zamestnaniam v našej spoločnosti poskytujeme aj špeciálne výhody pre konkrétne zamestnanie. Pre softvérového testera napríklad ponúkame možnosť získania medzinárodneho ISTQB certifikátu testovania softvéru, z angl. International Software Testing Qualifications Board, a to celkom bezplatne. Ide o jeden z popredných certifikátov v oblasti testovania softvérových aplikácií, ktorý pomôže zaškoliť alebo preveriť znalosti testera z danej oblasti.

Vedel si, že...

… ISTQB certifikát nielenže posunie tvoje schopnosti na ďalšiu úroveň, no zabezpečí, že tvoje znalosti budú uznané aj v zahraničí. Certifikáciu totiž môže vykonávať iba oprávnená autorita danej krajiny, ktorá spĺňa kritériá na jej vykonávanie.

Na absolvovanie kurzu sa nevyžadujú žiadne predchádzajúce skúsenosti v IT. Získať môžeš tri stupne certifikátu, a to základný, pokročilý a expertný, avšak na to, aby si mohol získať vyššie levely, potrebuješ najprv základný stupeň. Ten môžeš absolvovať v slovenskom alebo anglickom jazyku, ale vyššie úrovne sú dostupné už len v angličtine. Prípravný kurz môžeš absolvovať online alebo priamo na pracovisku v msg life Slovakia v závislosti od preferencií a počtu kandidátov. Nevyhnutnou súčasťou je tiež teoretické školenie s praktickými ukážkami. Získanie osvedčenia trvá približne sedem týždňov s jednou 1,5 hodinovou lekciou aspoň raz za týždeň.

Odporúčame ti...

Certifikáciu ISTQB si u nás môžeš urobiť dodatočne, a to aj v takom prípade, že sa ti kurz na prvý pokus nepodarilo absolvovať. V msg life Slovakia za teba uhradíme poplatok za opakovanie skúšky, pričom stačí absolvovať už iba určitú časť prípravného kurzu.

Získanie osvedčenia ISTQB ti pomôže zlepšiť úroveň tvojich schopností v oblasti testovania softvéru a získať konkurenčnú výhodu, ktorá je nevyhnutná v súvislosti so zamestnaniami v IT sektore. Veľa personalistov a zamestnávateľov vníma túto certifikáciu ako veľké plus a zároveň potvrdenie tvojich znalostí. Certifikát môžeš, samozrejme, získať aj bez absolvovania prípravného kurzu, no predovšetkým pri praktických úlohách je to mimoriadne náročné.

Ak si hľadáš zaujímavú prácu na pozícii software tester, pozri si ponuky zamestnania IT testera a zamestnaj sa ako v msg life Slovakia, kde okrem mnohých atraktívnych benefitov budeš môcť absolvovať i bezplatný kurz na získanie medzinárodnej ISTQB certifikácie, ktorá ti ako testerovi pri práci výrazne pomôže.

Daj nám o sebe vedieť