Plat IT testera a zamestnanecké benefity v msg life Slovakia

IT sektor patrí medzi najlepšie finančne ohodnotené odvetvia na Slovensku a okrem nadštandardného platu prináša na trh práce aj stabilné pracovné miesta. Ak rozmýšľaš o naštartovaní svojej kariéry v IT, zbystri pozornosť, pretože práve pozícia softvérového testera je jedným z najlepších odrazových mostíkov. Zisti, aký je software tester plat a aké benefity prináša toto IT zamestnanie.

Medzi najčastejšie obsadzované testerské pozície patrí tester pre manuálne testovanie a softvérový tester automatizovaného testovania na úrovniach junior, medior a senior. IT tester plat sa odvíja od úrovne obsadenej pozície, tvojich zručností a skúseností, no vo všeobecnosti platí, že hrubý plat IT testera sa na Slovensku pohybuje od 1 300 do 3 000 €.

Medzi ďalšie testerské pozície patrí špecialista IT tester, IT analytik, Scrum Master alebo IT tester konzultant a business IT konzultant. So zamestnaniami na týchto pozíciách prichádzajú už vyššie požiadavky a potrebná je i dlhodobá skúsenosť s testovaním softvéru. Ďalšie vzdelávanie, odhodlanie a tvrdá práca sa ti však zaručene vyplatia, pretože ako Scrum Master si napríklad môžeš zarobiť až 3 800 € brutto, čo je na slovenské pomery už naozaj atraktívne finančné ohodnotenie.

Vedel si, že...

… msg life Slovakia ponúka vyššie nástupné platy ako je hrubý nástupný mesačný plat na rovnakých pozíciách v rámci Slovenska.

Aká je výška platu software testera v msg life

Pracovná náplň IT testera vo všeobecnosti pozostáva z testovania softvérových aplikácií, zaznamenávania bugov a dohliadania na ich odstránenie, ktoré zabezpečí funkčný a bezpečný softvér. Vzhľadom na konkrétne pozície sa však pracovná náplň testera mení a prispôsobuje jednotlivým pozíciám. Od toho sa odvíja tiež to, koľko zarába IT tester rovnako ako požiadavky na prijatie v konkrétnom zamestnaní.

Manuálne testovanie softvéru je skvelým odrazovým mostíkom

Hrubý mesačný plat testera manuálneho testovania sa pohybuje od 1 295 € do 2 553 €. Vzhľadom na fakt, že pre zamestnanie na pozícii junior software tester nepotrebuješ titul z vysokej školy ani predošlú prax v odbore, je toto finančné ohodnotenie mimoriadne lákavé. Nie je to však zadarmo a ako junior IT tester potrebuješ ovládať minimálne jeden programovací jazyk, cudzí jazyk a základy SQL a XML na analýzu a manipuláciu s testovacími dátami. Tieto zručnosti poľahky nadobudneš aj po absolvovaní IT tester kurzu. Pokiaľ si chceš ako tester pre manuálne testovanie zarobiť až 2 500 €, musíš sa neustále vzdelávať, nadobudnúť potrebné skúsenosti a vypracovať sa cez prácu tester medior na senior software testera.

Stovky eur ušetríš vďaka firemnému benefitu, ktorý ponúka msg life Slovakia pre svojich zamestnancov na pracovnej pozícii tester. Zadarmo totiž môžeš absolvovať sedemtýždňový prípravný kurz a získať medzinárodnú certifikáciu ISTQB (International Software Testing Qualifications Board). Ide o jeden z popredných a žiadaných certifikátov v oblasti testovania softvérových aplikácií, ktorý ti pomôže zlepšiť úroveň tvojich schopností. Na absolvovanie kurzu sa nevyžadujú žiadne predchádzajúce skúsenosti, preto je vhodný aj pre úplných nováčikov.

Odporúčame ti...

Aj keď manuálne testovanie softvérových aplikácií zarába v IT testovaní najmenej, ak na sebe budeš pracovať, môžeš sa z bežného testera vypracovať až na priečky vrcholového manažmentu. Prejsť si všetkými pozíciami je pre IT riaditeľa veľkým prínosom z hľadiska nadobudnutých skúseností.

Práca v oblasti automatizovaného testovania softvéru je lepšie ohodnotená

IT tester automatizovaného testovania vytvára, prevádzkuje a hodnotí automatické testy a testovacie skriptá, preto sa tvoje zručnosti v manuálnom testovaní musia rozšíriť o vytváranie skriptov v Shell či Windows Script. Okrem toho potrebuješ hlbšie porozumieť SQL a XML a získať cenné skúsenosti s automatizovaným testovaním pomocou nástrojov pre automatizované testovanie softvéru. Tester pre automatizované testovanie na Slovensku zarába od 1 547 do 3 012 € v hrubom, pričom 10 % software testerov zarába menej ako je uvedená mzda a 10 % testerov viac.

V msg life Slovakia si ako IT tester pre automatizované testovanie môžeš zarobiť ešte viac. Ponúkaný plat je od 1 800 € brutto a ako bonus získať tiež pravidelné prémie. Na tejto pozícii je však nevyhnutná znalosť nemeckého jazyka aspoň na úrovni B2 slovom aj písmom a skúsenosť s automatizáciou pomocou nástroja Selenium alebo iného porovnateľného nástroja.

Okrem zaujímavého platu získaš aj príležitosť na budovanie kariéry v oblasti IT, podrobné zaškolenie, príležitosť zdokonaľovať sa v nemeckom jazyku priamo na pracovných cestách do zahraničia a dokonca aj možnosť pracovať priamo u klienta v Nemecku.

Atraktívny plat a benefity práce v msg life Slovakia
V msg life ponúkame viac ako 70 pracovných benefitov, ktoré môžu zamestnanci využívať.

IT konzultant pre poisťovníctvo zarába až 3 500 €

Úlohou IT tester konzultanta je koordinovanie software testovania, samostatná príprava odborných funkčných testov a vytváranie cases. Konzultant taktiež poskytuje poradenstvo v odborných otázkach pre kolegov alebo zákazníkov a komunikuje s ostatnými testermi a vývojármi. Na to, aby si sa dostal do zamestnania na pozíciu IT konzultanta a zarábal až 3 500 €, potrebuješ veľmi dobré komunikačné schopnosti v slovenskom aj nemeckom jazyku, základy SQL a XML, prax v poisťovníctve a musíš byť ochotný absolvovať i pracovné cesty do zahraničia.

Plat IT testera sa na Slovensku pohybuje od 1 391 € do 3 555 € v závislosti od skúseností. V práci konzultanta pre msg life získaš dlhodobú spoluprácu a možnosť kariérne sa posúvať v oblasti IT developmentu, finančníctva a poisťovníctva. Najčastejšia kariérna cesta konzultanta pre IT je IT analytik, IT architekt alebo IT manažér. Na začiatku zarobíš 1 400 € v hrubom, no ide o nástupný plat, ktorý sa môže čoskoro zvýšiť s ohľadom na tvoju snahu a šikovnosť. Ak spĺňaš všetky požiadavky a máš záujem o povolanie IT konzultanta, pozri si najnovšie ponuky práce a možno sa práve ty staneš naším novým kolegom.

Vedel si, že...

… na pozícii IT konzultanta pre poisťovníctvo budeš pracovať pre popredné poisťovne, ako napríklad AXA, UNIQA, R+V, AEGON, Generali alebo ERGO.

Práca business IT consultant je v msg life najlepšie ohodnotená

So zamestnaním biznis konzultanta prichádza aj veľká zodpovednosť, pretože konzultant je spájajúcim elementom medzi používateľmi systému a softvérovým vývojom. Po intenzívnom zaškolení a oboznámení sa s existujúcou biznis logikou vytvára odborné koncepty a detailné zadania na prispôsobenie softvéru rámcovým podmienkam zákazníka. Úlohou business konzultanta je analyzovať zákaznícke požiadavky a zodpovedať za odbornú integráciu obchodných procesov.

Na zvládnutie tejto pozície sú potrebné až tri roky skúseností s testovaním softvéru a veľmi dobré komunikačné schopnosti v nemeckom jazyku. Ak máš zmysel pre tímovú prácu, logické i analytické myslenie, si flexibilný, samostatný a máš dobré organizačné schopnosti, pridaj sa k nám ako náš nový business IT konzultant.

V msg life ti ponúkame nástupný plat 2 000 € brutto, čo je približne o 300 € viac ako priemerný nástupný plat na tejto pozícii v iných IT spoločnostiach. Okrem toho ti môžeme k zamestnaniu sľúbiť kvalitné interné aj externé vzdelávanie, jazykové kurzy, finančnú istotu a dlhodobý pracovný pomer.

Benefity práce testera v msg life Slovakia

Ako IT tester získaš v msg life nielen zaujímavé finančné ohodnotenie, ale tiež niekoľko desiatok zamestnaneckých výhod. Tie sa v jednotlivých zamestnaniach líšia podľa potreby zamestnancov, avšak v msg life Slovakia ponúkame aj množstvobenefitov pre zamestnancov pre všetky pracovné pozície. Naša popredná IT spoločnosť sa stará o vzdelanie, zdravie, rast i work-life balance svojich pracovníkov a medzi najobľúbenejšie výhody zamestnancov patria:

  • pravidelné výkonnostné a vianočné prémie, referral bonus pri odporúčaní nového zamestnanca a 200 € príspevok na hobby,
  • flexibilný pracovný čas, možnosť práce na Home Office, deň plateného voľna na Silvestra alebo možnosť práce aj počas rodičovskej dovolenky,
  • perspektíva dlhodobej spolupráce, podpora v mimoriadnych životných situáciách, stabilný finančný i kariérny rast,
  • certifikácia a odborné školenia, bezplatné jazykové kurzy a práca s najnovšími technológiami,
  • individuálny a priateľský prístup, organizácia podujatí pre deti, teambuildingy, tímové športové aktivity a pravidelné darčeky pre zamestnancov,
  • hodiny jogy, meditácie či maľovania, oddychová zóna a stolný futbal, firemné fitnes, free parkovisko a masáže priamo na pracovisku.

Pokiaľ ťa ponúkané benefity rovnako ako výška platu IT testera oslovili a rozhodol si sa dať šancu týmto zamestnaniam, pošli nám svoje CV na konkrétnu pozíciu a staň sa súčasťou medzinárodne prosperujúcej IT spoločnosti so sídlom v Bratislave, Košiciach a Žiline. Využívaj atraktívne firemné benefity a nadštandardný plat, ktorý práca v IT ponúka.

Daj nám o sebe vedieť